ТУ – Варна Областният управител на Варненска област – Стеян Пасев, кметът на Община Варна – Иван Портних, председателят на Областния съвет на БЧК – Варна, Илко Раев и още официални гости уважиха първия учебен ден от 55-та академична година в ТУ – Варна. Ректорът на висшето училище – проф. дн инж. Росен Василев приветства 1100-те първокурсници, които започват обучението си в ОКС „бакалавър“. Пожелание за успех към младите хора отправиха и бившите ректори – проф. дтн инж. Димитър Димитров и проф. дтн инж. Асен Недев. Заедно с още 15 преподаватели те бяха отличени с грамота и почетен плакет „55 години ТУ – Варна“ за принос в изграждането и развитието на университета.

Представителен ансамбъл на ТУ-Варна

Академичното ръководство на ТУ - Варна
Снимка: ТУ – Варна

Кметът на Община Варна – Иван Портних, получи почетен плакет и грамота „55 години ТУ – Варна“ за институционалната подкрепа на университета
Снимка: Община Варна,

Приветствие от Областния управител - Стоян Пасев, възпитаник на ТУ – Варна
Снимка: ТУ - Варна

Проф. дтн инж. Димитър Димитров – ректор на ТУ – Варна 1986-1991 г.
Снимка: ТУ - Варна

Проф. дтн инж. Асен Недев – ректор на ТУ – Варна 1991-1999 г.

Приветствие от председателя на Студентския съвет при ТУ – Варна – Доника Илиева