С добро заплащане, с възможности за развитие и стабилна кариера – една ниша на Пазара на труда, която в последно време работодателите  доста активно се стараят да запълнят, предлагайки различни варианти за привличане на млади инженерни кадри – с реални и интересни предложения за стаж; с допълнителни социални придобивки при наемане на работа; с възобновяване на стипендиантските договори , с желание за директен контакт в университета чрез изграждане на лаборатории и провеждане на презентации и лекции за технологични новости.

Центърът за развитие на кариерата към ТУ-Варна има към момента активни позиции с предложения за стаж и работа от  :

-   фирма „Протект“ ООД – ексклузивен представител на френските мълниеприемници S.T.A.R за Източна Европа и Балканите;

-  от основния производител на електроенергия в България АЕЦ Козлодуй, с програма към 17 специалности за платени летни стажове;

- от най-голямата и високотехнологична телекомуникационна компания в България Vivacom с покана за провеждане на експлоатационен стаж с конкурентно заплащане;

- с обяви за работа в Ямбол и Сливен на един от най-големите работодатели в Югоизточна България „Язаки България“ ЕООД, която е 100% собственост на японската Yazaki Corporation

- с предложения за стаж и работа в сърцето на Лудогорието , където се  търсят машинни инженери за производство и ремонт на жп вагони, отговарящи на всички Европейски стандарти и където „Тракция“ АД пожела да спонсорира таксата на първокурсници, за да подсигури тяхното обучение в инженерните специалности „Машиностроителна техника и технологии“ и „Компютъризирани технологии в машиностроенето“

- от управителя на новата енергийна компания „НЕНКОМ“ , която проектира екологично чисто енергетично оборудване  - слънчеви колектори, фотоелектрически панели, котли и камини на биогориво и други варианти на чиста енергия, предизвикателство за бъдещи електроинженери;

- от традиционната стажантска програма „Път към успеха“ на „Идеал Стандарт – Видима“ АД с покана към студенти от технически и икономически специалности .

И още много интересни предложения.

Технически университет-Варна се интересува от реализацията на своите възпитаници! Благодарение  на успешен академичен състав и съвременна учебна, информационна и научно-изследователска база, университетът подготвя най-търсените кадри на само в България, но и в световен мащаб – инженерните специалисти.

За това помага и звеното в неговата структура – Център за развитие на кариерата.

Посетете сайта-информационна система www.careercenter.tu-varna.bg и се убедете сами!

Лидия Николова
Координатор на Център за развитие на кариерата при ТУ-Варна