Програмата е предназначена за ученици, завършващи последен курс на средно образование.

TESY подкрепя придобиването на висше техническо образование, като отпуска следните стипендии:

Пълна „TESY отличник” стипендия – покриват се всички учебни такси и се отпуска месечна стипендия в размер на 350 лв. за всеки учебен месец

Пълна TESY стипендия – покриват се всички учебни такси и се отпуска месечна стипендия в размер на 300 лв. за всеки учебен месец

Частична TESY стипендия – покриват се всички учебни такси

Факултетите от Технически Университет Варна, в които може да се обучавате са:
   Машинно-технологичен факултет
   Електротехнически факултет
   Факултет по изчислителна техника и автоматизация

По време на обучението ще можете да съчетавате теоретичните академични знания с практическия опит по време на летните стажове в TESY. След дипломирането ще бъдете назначен като инженер в TESY на трудов договор.

Ако искате да разберете повече за програмата или желаете да кандидатствате, моля пишете ни на Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите..
Може да се свържете с нас и на телефон: 054/ 859 129

TESY отваря за пореден път своите врати, за да посрещне млади и амбициозни хора. Целта ни е да Ви предоставим възможност за практически опит по специалностите, които учите. Нашите ментори ще ви въведат в дебрите на професионалния свят и ще ви дадат възможност да реализирате научената теория в практиката.

Присъединете се към нашите летни стажантски програми:

В отдел ”Изследване и развитие”

- Електротехника – втори и трети курс на обучение
- Машиностроене – втори и трети курс на обучение

В отдел”Конструктивно-технологичен”

- Машиностроене - втори и трети курс на обучение
- Индустриални технологии - втори и трети курс на обучение
- Индустриално инженерство - втори и трети курс на обучение

В отдел ”Техническа поддръжка”
Подходяща специалност:

- Автоматизация, информационна и управляваща техника /или сходна/ – втори и трети курс на обучение
- Машиностроене /или сходна/ - втори и трети курс на обучение
- Електроника /или сходна/ - втори и трети курс на обучение

В отдел Управление на Качеството
Подходяща специалност:

- Мениджмънт на качеството и метрология - втори и трети курс на обучение

В отдел „Производство”

- Машиностроене - втори и трети курс на обучение;
- Материалознание и технологии - втори и трети курс на обучение;
- Индустриално инженерство - втори и трети курс на обучение.

В отдел ”Продуктов Мениджмънт”

- Индустриален мениджмънт, Мениджмънт и бизнес информационни системи,
- Инженерен дизайн – втори, трети и четвърти курс на обучение

Одобрените по документи кандидати ще бъдат поканени на интервю. Конфиденциалността е гарантирана по смисъла на ЗЗЛД.