Академичният съвет на ТУ – Варна и гостите на последното за учебната година тържествено заседание отбелязаха приноса на 34-ма професори, доценти, главни асистенти и асистенти от университета, които са в процедура по оттегляне от активна преподавателска работа. Ректорът на университета - проф. Росен Василев, връчи поименни почетни плакети и благодарствен адрес на колегите и им пожела, въпреки неумолимия ход на времето, да бъдат активна част от академичната общност и пример за следващите преподаватели, които ще поемат щафетата.

С благодарност и уважение към проф. д.т.н. инж. Николай Минчев, проф. д-р инж. Николай Ников, проф. д-р инж. Ангел Димитров, проф. д.т.н. инж. Димитър Георгиев, доц. д-р инж. Марин Койчев, доц. д-р инж. Харалан Хараланов, доц. д-р инж. Иван Иванов, доц. д-р инж. Пламен Дичев, доц. д-р инж. Трайчо Дамянлиев, доц. д-р инж. Емил Славчев, доц. д-р инж. Кирил Георгиев, доц. д-р инж. Божидар Лалев, доц. д-р инж. Красимир Средков, доц. д-р инж. Радко Радев, доц. д-р инж. Димитър Неделчев, доц. д-р Сребра Благоева, доц. д-р инж. Сава Иванов, доц. д-р инж. Анатолий Антонов, доц. д-р инж. Петър Антонов, доц. д-р инж. Александър Рафаилов, доц. д-р инж. Юлий Стафунски, доц. д-р инж. Иван Йорданов, доц. д-р инж. Чавдар Орманов, доц. д-р Илия Янков, доц. Драган Благоев, доц. д-р Валентин Люцканов, гл. ас. д-р инж. Константин Костов, гл. ас. д-р инж. Митко Додуров, ас. инж. Даниела Илиева, ас. инж. Георги Върбанов, ас. инж. Георги Димитров, ас. инж. Огнян Жеков, ас. инж. Валентина Антонова, ас. инж. Нели Георгиева.

bwd  Снимка 1/28  fwd

Заседанието завърши неформално на чаша вино и с пожелание за здраве и успехи в новия етап от житейския път на една изключителна генерация преподаватели от Технически университет Варна.

bwd  Снимка 1/9  fwd

Снимки: Мариана Шотова, Валерия Василева