След приключването на турнира по футбол за „Купа 8-ми декември“ на 10.11.2020 г., който се игра на общинското игрище в ж.к. „Младост“, възпитаниците на ТУ-Варна заслужено могат да се похвалят със спечелването на първото място. След оспорван двубой на финала с отбора на ИУ-Варна, младите футболисти, водени от треньора си- ст. преп. Иван Иванов, победиха с 3:2, с което спечелиха  титлата и трофея на турнира.

Първенството започна на 09.11.2020г. като организаторите- Община Варна и Студентските съвети при висшите училища, се бяха постарали да се спазват наложените мерки. Епидемията от COVID-19 е и причината някои от първоначално обявените отбори да не участват. Това обаче не е се отрази на ентусиазма на състезателите на ТУ-Варна и въпреки обявената дистанционна форма на обучение, някои от тях пътуваха от Разград, Добрич и др. само за да се включат в турнира. От общо шестте отбора, участвали в надпреварата, възпитаниците на ВВМУ се класираха на трето място, като бяха надиграни на полуфинала от представителите на ТУ-Варна с 3:1. Първенството по футбол се явява едно от последните състезания на спортната инициатива, тъй като поради епидемичната обстановка броя на дисциплините беше редуциран.