Без съмнение това е една от най-интересните морски професии. Един работен ден с друг не си приличат. Корабните механици са корабни машинни инженери, които контролират и участват в експлоатацията, поддръжката и ремонта на механично и електрическо оборудване на кораби от търговския и пасажерски флот. Те са висококвалифицирани специалисти способни да контролират огромната механична мощ на корабните машини. Тогава не се учудвай, когато ти кажат, че корабни механици след 5 години стаж месечно получават над 4 пъти възнаграждението на един IT специалист! Помисли! Има за какво! Ако машините и модерната електроника са твоя страст, а необятните морски простори и екзотични гледки не могат да останат за теб само красива картичка на монитор в скучен офис, ела и се учи в Технически Университет – Варна!

Специалността, по която можеш да се обучаваш за корабен механик е „Корабни машини и механизми“ (КММ). Това е най-търсената морска професия. През изминалите години над 1700 възпитаници на Технически Университет - Варна са получили успешна професионална реализация. Не случайно водещи компании предлагат след успешно завършване на първи семестър всички разходи да бъдат поети от тях, в това число: семестриални такси, общежитие, плавателни стажове, стипендии според показания успех и др.  Така при регулярно и успешно полагане на  изпити, обучението в специалност „КММ“ може да бъде напълно безплатно за теб през целия 4 годишен курс на обучение.  Това е шанс да вземеш живота си в свои ръце!