Лекоатлетите на Технически университет-Варна - мъже и жени, участваха и тази година в традиционната щафетна обиколка на БНР-Радио Варна, посветена на националния празник - 3 март. И тази година събитието премина при много голям интерес и масово участие на стотици лекоатлети, колоездачи и плувци от цялата Варненска област. Трасето в Морската градина в 57-то издание на най-масовата аматьорска спортна проява във Варна пробягаха студентите от ТУ-Варна  Радина Гатева, Жанина Караиванова, Магдалена Борисова, Антония Русева, Бояна Папазова, Борислав Стойчев, Георги Делев, Йордан Йорданов, Светлин Николов и Илия Чакъров. Двата отбора бяха отличени с купи, грамоти и златни медали от организаторите.

Студентите от ТУ-Варна на стълбичката на победителите заедно с треньора  - ст. преподавател Николай Янчев, директора на Дирекция "Спорт" - Кристиян Димитров (горе), и зам.-директора на ОП "Спортни имоти" - Веселин Василев

Поздрав от Фолклорно студио „Орсе“ към участниците и официалните гости, сред които бяха кметът на Община Варна Иван Портних и областният управител Стоян Пасев, по случай националния празник на България – 3 март