Отмина една динамична и наситена с много събития година. В навечерието на коледните и новогодишни празници, когато ние всички правим равносметка на отминалите дни и чертаем своя път през новата година, искам да ви благодаря за ентусиазма и усилията, които положихте за да продължи ТУ – Варна да крачи уверено по пътя на своето шестдесетилетие!

Скъпи колеги и преподаватели! Нека заедно преодоляваме предизвикателствата, за да осигурим на нашите студенти не само качествено образование, но и възможности за успешна професионална реализация, свобода на избор и нови постижения!

Скъпи наши студенти! Вярвам, че вашата младежка енергия и силен дух са важен ресурс, който ние заедно ще  укрепваме и развиваме, защото той е най – успешната инвестиция за една модерна и просперираща нация!

Бъдете здрави, успешни и щастливи през Новата 2020 година!

Проф. Венцислав Вълчев
Ректор на Технически Университет Варна