Отборите на ТУ-Варна по хокей в зала заеха две трети места - при мъжете и при жените, в VII Национален университетски шампионат. Състезанието се проведе на 14 и 15 декември в СОК Камчия. Двойни шампиони станаха студентите от НСА „В. Левски“, а втори и при мъжете, и при дамите се класираха представителите на МГУ „Св. Иван Рилски“.

Интересна ситуация възникна след последния мач при жените между МГУ и ТУ-Варна. Отборът от София допусна нарушения по няколко точки от регламента и при подадена контестация можеше да загуби срещата и да отстъпи второто място на варненките. Треньорът на варненския тим Николай Янчев обаче отказа да протестира резултата с аргумента, че срещите трябва да се решават спортно-технически на терена, а не по документи и така ТУ-Варна остана на третото място. "Доволен съм много от студентите. Те се явиха на това състезание след само 6 тренировки, без дори да бяха чували за хокей преди това с изключение на три от момичетата и едно момче.“ – сподели старши треньор Николай Янчев, преподавател в катедра „Физическо възпитание и спорт“. – „Мъжете ме изненадаха много като отбелязаха цели 11 гола. Жените играха много достойно срещу всички и дори записаха класическа победа срещу Тракийския университет с 3:0, което е повече от отлично за дебютанти. Надявам се догодина да се представим още по-добре, предвид факта, че повечето от студентите са все още в 1 и 2 курс и тепърва ще се развиват в този спорт. Обмисляме евентуално да се включат и в държавното първенство за мъже и жени през март догодина."