Ректорът на ТУ-Варна – проф. д-р инж. Венцислав Вълчев, официално запали светлините на коледната елха във фоайето на Ректората и пожела на цялата академична общност здраве и  весело настроение за предстоящите декемврийски празници. Това постави началото на нова традиция в ТУ-Варна, която студенти и преподаватели си обещаха да спазват занапред.Празничната украса вече грее в основните сгради на университета, а във фоайето на Машинно-технологичния факултет е разположен и традиционният вече благотворителен базар, посветен на Рождество Христово. Тази година всеки, който желае, може да закупи картичка или сувенир, изработени от доброволци към две организации от Варна:  Фондация „Съпричастие" - в полза на деца и възрастни хора с увредено зрение, и Фондация "Равен шанс" – в подкрепа на Центъра за социална рехабилитация и интеграция на пълнолетни лица с психични разстройства.