ТУ – Варна беше домакин на открита лекция с провокативното заглавие "11 сигурни начина да се провалим в кариерата си и как да ги избегнем". Събитието премина при много голям интерес от страна на студентите. На съвместната покана от студентските съвети на ТУ - Варна, ИУ - Варна и ВСУ „Ч. Храбър“ да сподели своя опит се отзова Васил Чакърдъков. Той е главен мениджър продажби и регионално развитие на Southwestern Advantage Bulgaria.

Гост-лекторът запозна аудиторията със съвременни концепции за личностно развитие, лидерство и идеи за това как младите хора да бъдат проактивни и да избират печеливши стратегии, какви действия още през студентските години биха им гарантирали по-нататъшния професионален успех. Общуването, доброто възпитание и култура на изразяване, уважението към колегите, трудолюбието, ангажираността с проблемите на организацията са част от характеристиките на поведението, което води към успешна кариера и удовлетворение.

Васил Чакърдъков представи също така и един по-различен поглед към студентските бригади в чужбина.