За четвърта поредна година в ТУ – Варна ще се проведе конкурс за най-добро домашно вино от реколта 2018. Традиционно инициативата е посветена на Деня на лозарите и винарите и на професионалния празник на преподавателите и студентите от катедра „Растениевъдство“.
Тази година зарязването на лозовите масиви на учебно-опитното поле в ТУ - Варна и конкурсът ще се проведат на 18 февруари, понеделник. Ритуалът по резитбата е от 12.30, а дегустацията започва от 14.30 часа в студентския стол в кампуса на университета.
Всички домашни производители на розе, бяло и червено вино сред преподавателите, служителите и докторантите в ТУ – Варна могат да участват в конкурса. Участниците трябва задължително да се запознаят предварително с наредбата за конкурса.