Конгресите на Международната Морска Асоциация на Средиземноморието (International Maritime Association of the Mediterranean – IMAM) се организират на две години. Досега Варна е била домакин на конгресите през 1987,1993 и 2007 година. За втори път след 2007, Технически университет – Варна е домакин на  конгреса.

Конгресите на  IMAM са  форуми, организирани от морската научна общност на страните от Средиземноморието. В тази общност участват и квалифицирани представители на академичния и професионалния сектор в световен мащаб.
Докато първите конгреси бяха фокусирани върху области от морските науки и изследвания касаещи главно проблемите на Средиземноморски, последните форуми на Международната асоциация се занимават с научни разработки от интерес за индустриалния сектор в световен мащаб.

През последните години, регионът на Черно море става все по-привлекателен за научни изследвания и иновации. За да подкрепи регионална морска стратегия, Европейската комисия през изминалата 2017 година стартира специален проект за техническа помощ.

Организационния комитет на IMAM 2019 приветства горещо участниците от всички научни области свързани с устойчивото развитие и морските изследвания, иновации и технологии.

По традиция, Конгресът е с широка тематична област:

• Aquaculture & Fishing
  • Static response of structures
  • Structures
  • Wind loads

Авторите са поканени да заявят своите публикации в някоя от изброените области, като се регистрират и представят резюме онлайн на интернет страницата на конгреса http://www.imamhomepage.org/imam2019, до 15 декември 2018 г.

Резюметата трябва да включва пълното име на автора, пощенски и електронен адрес. След приемане на резюмето, текстът на публикацията трябва да се изпрати също онлайн. Докладите ще бъдат публикувани в книга с твърди корици от издателство Teylor & Francis. В съответствие с утвърдената практика от изминалите конгреси, материали се реферират от SCOPUS и  WoS .

Резюметата и пълният текст на докладите трябва да бъдат на английски.  Работният език на конгреса е английски и не се предвижда превод.

Поканваме всички колеги, да се възползват от възможността да участват в сериозен международен форум, на който домакин е Технически университет- Варна

Организационен комитет

IMAM2019