От днес проф. д-р инж. Розалина Димова изпълнява временно длъжността ректор на Технически университет – Варна с всички произтичащи правомощия и задължения. Назначена е от министъра на образованието и науката със заповед  № РД09-3271/13.11.2018г. Административните формалности по изпълнението на заповедта бяха осъществени от упълномощени представители на МОН. Срокът на назначение на временно изпълняващия длъжносттае до провеждане на избори за ректор и за не повече от шест месеца, съгласно Закона за висшето образование.

Уважаеми колеги,

Поемам отговорностите на временно изпълняващия длъжността ректор като вярвам, че ще работим, както и досега, заедно за успеха и утвърждаването на авторитета на ТУ-Варна като съвременен образователен и научен център. Предстоят ни важни за бъдещето на университета събития. В определения период, освен да бъдат организирани и проведени избори, трябва да извършим и по-голяма част от особено отговорната подготовка за предстоящата процедура за инстутиционална акредитация на ТУ-Варна. В тази връзка, ръководството на университета разчита изключително много на Вашия професионализъм за съставяне на необходимата документация, за коректното и в предвидените срокове протичане на учебния процес, ангажиментите по научните събития от календара, предстоящата кандидатстудентска кампания и на цялостната работа на преподавателската и административна колегия.

Нека заедно работим за доброто на целия състав на университета и за просперитета на институцията.

Проф. Розалина Димова