Технически университет – Варна организира:

Курс на тема „ИНОВАЦИОННОТО ИЗСЛЕДВАНЕ В УЧИЛИЩЕ / В ДЕТСКАТА ГРАДИНА“ И НАУЧНО РЪКОВОДСТВО ЗА СЪЗДАВАНЕ НА ПИСМЕНА РАЗРАБОТКА С ИНОВАЦИОНЕН ХАРАКТЕР

Предназначение: за педагогически специалисти, които ще кандидатстват за  придобиване на ПЪРВА ПРОФЕСИОНАЛНО-КВАЛИФИКАЦИОННА СТЕПЕН
Такса: 400 ЛВ. (включва ОБУЧЕНИЕ, след което се присъждат 3 КВАЛИФИКАЦИОННИ КРЕДИТА и НАУЧНО РЪКОВОДСТВО ЗА СЪЗДАВАНЕ НА ПИСМЕНА РАЗРАБОТКА С ИНОВАЦИОНЕН ХАРАКТЕР)

Анотация: В курса се представят етапите на планиране и провеждане на иновационното изследване в училище. Анализират се методологическите характеристики на иновационното изследване - цел, задачи, обект, предмет, хипотеза. Разработва се примерна структура на писмената разработка. Предлагат се подходи за изясняване на основните понятия и за систематизация на теоретичната част на предмета на изследването. Формулира се хипотеза и система от критерии и показатели на иновационното изследване. Представят се подходи за представяне и анализ на резултатите от изследването.

След обучението всеки курсист получава удостоверение с присъдени 3 квалификационни кредита съгласно чл. 48, ал. 1, т. 1 от Наредба № 12/01.09.2016 г. за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти.

За участие в курса е необходимо:

- да бъде попълнена заявка чрез линка:
- да бъде преведена таксата по сметката на Технически университет, след като кандидатът получи по имейл потвърждение с дати за провеждане на обучението

Предназначение: за педагогически специалисти, които ще кандидатстват за придобиване на ВТОРА ПРОФЕСИОНАЛНО-КВАЛИФИКАЦИОННА СТЕПЕН
Такса: 200 ЛВ. (включва ОБУЧЕНИЕ, след което се присъждат 2 КВАЛИФИКАЦИОННИ КРЕДИТА и НАУЧНО РЪКОВОДСТВО ЗА СЪЗДАВАНЕ НА ПИСМЕНА РАЗРАБОТКА С ДИАГНОСТИЧЕН ХАРАКТЕР)

Анотация: В курса се представят етапите на планиране и провеждане на диагностичното изследване в училище. Анализират се методологическите характеристики на диагностичното изследване - обект, предмет, цел, задачи. Разработва се примерна структура на писмената разработка. Предлагат се подходи за изясняване на основните понятия и за систематизация на теоретичната част на предмета на изследването. Формулира система от критерии и показатели на диагностичното изследване. Представят се подходи за представяне и анализ на резултатите от изследването.

След обучението всеки курсист получава удостоверение с __присъдени 2 квалификационни кредита съгласно чл. 48, ал. 1, т. 1 от Наредба № 12/01.09.2016 г. за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти.

За участие в курса е необходимо:

- да бъде попълнена заявка чрез линка:

Банкова сметка на Технически университет - Варна:   "ИНТЕРНЕШЪНЪЛ АСЕТ БАНК" - АД Клон Варна IBAN: BG02IABG74793100482100 Бюджетна левова сметка SWIFT/BIC код : IABGBGSF

Основание за плащане: Курс, н.рък.  I/II ПКС

За допълнителна информация: