Студентите Соня Лазарова (3курс, СИТ) и Христо Фотакиев (2 курс, СИТ) спечелиха два златни медала за ТУ – Варна на Седмата национална студентска олимпиада по компютърна математика "Акад. Стефан Додунеков".

Тримата им съотборници и колеги от специалност „Софтуерни и интернет технологии“  - Жени Минчева (2 курс), Евгени Христов (2 курс) и Иван Йорданов (1 курс) също се представиха отлично и завоюваха сребърните медали в състезателна група Б (студенти от специалности в професионални направления природни и технически науки) на престижното състезание.

Соня Лазарова (първата от ляво надясно), доц. Златка Матева и Жени Минчева след награждаването

Тази година отборът на ТУ – Варна се подготвя под ръководството на доц. д-р Златка Матева - преподавател в катедра СИТ на Факултета по изчислителна техника и автоматизация, инж. Красимир Димитров от фирма „DXC Technology Enterprise Services Bulgaria“ ЕООД и инж. Максимилиан Маринов от фирма  „Вежен 2010“ ЕООД.

„Инж. Красимир Димитров и инж. Максимилиан Маринов, и двамата възпитаници на ТУ – Варна, имаха водещо участие в подготовката на студентите. Те споделиха своя опит като участници в петте предходни издания на националната олимпиада като състезатели и като организатори през 2017 година, когато ТУ – Варна беше домакин на форума. Двамата млади инженери не само предадоха знания, но най-вече заредиха със своята амбиция, увереност и стремеж към успеха новите математически надежди на университета.“ – сподели доцент Матева след завръщането от Пловдив.

Тази година домакин на националната олимпиада беше Пловдивският университет „Паисий Хилендарски“, а участниците имаха удоволствието да прекарат три дни в курорта Пампорово сред красивата природа на Родопите.