Одитът на консолидирания финансов отчет на ТУ – Варна за 2017 година от Сметната палата приключи с окончателен доклад, съдържащ немодифицирано мнение. Според доклада не са констатирани случаи на несъобразяване със законите или други нормативни разпоредби, нито съществени недостатъци във вътрешния контрол.

За бюджетните организации финансовата 2017 година донесе някои новости и затруднения - най-вече поради липсата на практика, с въвеждането като регулярен отчетен процес на начисляването на амортизации на нефинансовите дълготрайни активи в публичния сектор. „Благодарение на разбирането и съдействието от страна на ръководството на университета, служителите от Финансово-счетоводния отдел (ФСО) се справиха успешно с предизвикателствата. Беше закупен нов счетоводен продукт, който напълно отговаря на все по-високите изисквания на контролните органи, а материалната база на отдела беше обновена със съвременно поколение компютри.“ – коментира Диана Дончева – главен счетоводител на ТУ – Варна. – „Служителите преминаха специализирани курсове за обучение и благодарение на това, както и на методическите указания от МОН, бяха постигнати и добрите резултати, отразени в одитния доклад на Сметната палата.“